İnstagram Fotoğraflar Neden Kaldırılıyor, Neden Siliniyor?

İnstagram Fotoğraflar Neden Kaldırılıyor, Neden Siliniyor?

İnstagram fotoğraflarımı neden kaldırıyorİnstagram neden fotoğrafımı siliyor? diye pek çok kişi merak etmektedir. İnstagram kullanıcılarının gün içinde çekilmiş olan fotoğraflarının veya gönderilerinin bir anda ortadan kaybolması son zamanlarda çok sık rastlanan bir durumdur. Bunu İnstagram uygulamasının kendisi otomatik olarak yapmaktadır. İnstagram uygulaması aslında bu fotoğrafları İnstagram kullanıcılarının güvenliği için kaldırmaktadır.

İnstagram'da fotoğraf kaldırılıyor yazısı öncesinde, isterseniz instagram beğeni satın al sayfamıza gidebilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması kapsamında yapılan bu uygulama tek çok İnstagram kullanıcısı tarafından istenmeyen durumlara yol açabilir. Bu noktada fotoğrafın özgün bir İçeriğe sahip olup olmaması söz konusu olacaktır. Farklı İnstagram hesaplarında aynı fotoğrafların var olması İnstagram açısından şüpheli bir davranış olarak algılanabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya geldiğiniz zaman İnstagram fotoğrafımı kaldırdı şeklindeşikâyette bulunabilirsiniz. Pek çok İnstagram kullanıcısı tarafından son derece merak ve tartışma konusu olan bu konu sizin için araştırdık.

İnstagram'da Paylaşılan Gönderilerin Kaldırılma Sebepleri Nelerdir?

İnstagram uygulaması üzerinden yapılan her işlem İnstagram kullanıcısı tarafından bir belge niteliğindedir. Tamamen kişisel hak ve özgürlükler çerçevesinde paylaşılan bu gönderiler bazı durumlarda İnstagram tarafından kendi kendine kaldırılabilir. Ve bu durum pek çok İnstagram kullanıcısı için son derece sıkıntılı bir durum arz edebilir. İnstagram'da paylaşılan gönderilerin kaldırılması sebepleri arasında ilk olarak aynı paylaşımın başka İnstagram hesaplarında da var olmasıdır. Yani bir İnstagram gönderisinin birden fazla İnstagram hesabında yüklenmiş olması o gönderinin size ait olup olmaması bakımından bir kafa karışıklığı yaratmaktadır. Birden fazla İnstagram hesabı olan İnstagram kullanıcılarının çok sık bir şekilde başına gelen durumlardan biri olarak İnstagram fotoğraflarımı siliyor sorunu tamamen kişisel güvenliğiniz ile ilgili bir sistemdir. İnstagram bu uygulamayı gönderileriniz in güvence altına alınması açısından koruma amaçlı yapmaktadır.

İnstagram'da fotoğraflarınızın otomatik olarak kaldırılmış olmasının bir diğer sebebi ise İnstagram üzerinden başka kullanıcıların sizi şikâyet etmiş olmasıdır. Genel toplum kurallarına aykırı bir gönderi paylaşmış iseniz bu tür uygulamalar İnstagram hesabı üzerinden otomatik olarak kaldırılacaktır. İnstagram üzerinden pek çok kullanıcı paylaşmış olduğunuz gönderiye şikâyet etmiş ise gönderiniz 24 saat içerisinde otomatik olarak kaldırılır. İnstagram fotoğraf düzenleme uygulamaları ile instagram'da fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. İnstagram otomatik fotoğraf silme özelliği içerik hırsızlarının önüne geçmek için yapılan bir uygulama olarak pek çok İnstagram kullanıcısının takdirini toplarken, pek çok İnstagram kullanıcısı da mağdur olmaktadır. İnstagram uygulaması üzerinden size ait olan başka bir İnstagram hesabı var ise ve siz orada da aynı fotoğrafı paylaşmak istiyorsanız İnstagram'ın bu fotoğrafları içerik hırsızlığı olarak algılaması son derece normal bir durum olarak karşımıza çıkar.

İnstagram Fotoğrafları Neye Göre Kaldırıyor?

İnstagram uygulamasının içerik hırsızlarına karşı sağlamış olduğu bir savunma mekanizması olarak kaldırdığı gönderiler için en çok merak edilen konulardan biri de İnstagram fotoğrafları neye göre kaldırıyor konusu olacaktır. İnstagram uygulaması belirli bir algoritma ile İlerleyen bir uygulamadır. Herhangi bir hesap üzerinden paylaşılmış olan bir gönderi var ise İnstagram tarayıcıları bunun başka bir hesaptan da paylaşılmış olduğunu fark edebilir. Bu aşamada İnstagram'ın sistemi şu şekilde ilerler.

Paylaşılmış olan fotoğrafın boyutu, dosya ismi ve görseli aynı zamanda filtresi de aynı şekilde görülüyor ise İnstagram uygulaması bunu içerik hırsızlığı olarak algılar. Yani İnstagram uygulaması paylaşılmış olan gönderileri belirli bir süzgeçten geçirerek kaldırır.

İnstagram'da fotoğraflarım siliniyor hakkında tüm bilgileri sizler için paylaştık.

Tüm bunların yanı sıra İnstagram hesabınızı dondurmuşsanız da İnstagram fotoğraflarımı kaldırıyor şeklinde bir sorun ile karşı karşıya gelebilirsiniz. İnstagram hesabını diye tekrar açtığınız zaman aynı fotoğrafların karşınıza çıkmaması yine İnstagram uygulamasının hesabınızı koruma altına alınması ile ilgili bir durumdan kaynaklı olabilir.

İlgili arananlar:

  • İnstagram fotoğrafımı kaldırıyor
  • İnstagram fotoğrafımı kaldırdı
  • İnstagram fotoğrafımı siliyor
  • İnstagram fotoğrafımı sildi

 

TakipMarket Tarafından 29.08.2023 Tarihinde Güncellendi.

Ucuz Takipçi Satın Al - Instagram Takipçi Satın Al

3 Dakika Önce