Instagramda Canlı Yayını Nasıl Kaydederim? Instagram Live Record Özelliği

Instagramda live record özelliğini yani canlı yayın kaydetme özelliğini nasıl kullanırım, Canlı yayınları nasıl kaydederim ile alakalı sorularınızı cevaplamaya çalışacağız. Instagram yaşamımıza girdiğinden beri devamlı yenilikler ile kullanıcılara farklı deneyimler sunuyor. Feysbuk ve Twitter’ın arkasından dünyada en çok kullanılan uygulama olan Instagram hem bireysel kullananların bununla beraber kurumsal kullananların yoğun ilgisi altında. Kişiler alışveriş gereksinimlerini bile bu platform üzerinden karşılayabiliyor. Bu kullanım yoğunluğu yardımıyla kendi fenomenlerini de yaratan instagram da yer alan özelliklerden biri de canlı yayın. Özellikle artık fenomen haline gelmiş kişilerin ve ünlülerin tercih etmiş olduğu canlı yayını siz de deneyebilir, instagram takipçileriniz ile o an yapmış olduklarınızı paylaşabilirsiniz. Story bölümünde yer edinen canlı yayın başlatma tuşu anlık olarak sizi tüm takipçilerinize ulaştıracaktır. Bu özellik sayesinde instagram takipçi satın al işlemi yaptığınızda bile sonradan gelen kullanıcılarda sizin canlı yayınlarınızı izleyebileceklerdir.

İlk kere 2016 yılı Kasım ayında duyurulan ve 2017 Ocak’ta da tüm dünya kullananlarının kullanıma sunulmuş olan Instagram canlı gösterim özelliğine, sonlanmış yayını cihazınıza kaydetme olanağı da geldi. Bu nedenle Instagramda Canlı yayın Kaydetme Özelliği Nedir nasıl Kullanılır konusunu incelemek istedik.

Instagram Canlı gösterim Kaydetme iyi mi Kullanılır?

İlk başlarda Snapchat mantığı ile çalışan Instagram canlı yayınları, gösterimin sona ermesi ile beraber tamamen siliniyordu. Bir daha ne gösterimi icra eden ne de izleyiciler yayından faydalanabiliyordu. Geçtiğiniz günlerde yayınlanan bir güncelleme sayesinde artık canlı yayınınız bittikten sonra isterseniz bu gösterimi tek bir tıklama ile cihazınıza kaydede bileceksiniz. Doğal olarak ki bu gösterimi izleyicilerin tekrardan izleme şansı yok. Sadece gösterimi yapan kişinin yayını aletine kaydetme olanağı sunulmuş.

Canlı yayın Kaydetme Özelliği nasıl Kullanılır?

Öncelikle bir canlı yayın gerçekleştirmelisiniz. Instagram canlı gösteriminin iyi mi yapılacağını bilmiyorsanız bu konuda daha önce yazmış olduğumuz makaleyi inceleyebilirsiniz. Canlı gösteriminizi dilediğiniz süre boyunca gerçekleştirdikten sonra canlı yayını bitir tuşu ile gösterimi sona erdirdiğinizde ekranın sağ üst kısmında kaydet tuşunu göreceksiniz. Bu tuşu bastıktan sonrasında sistem videonuzu hazırlayacak ve cihazınıza kaydetmeye başlamış olacak. Kaydetme işlemi bittikten sonra videoyu cihazınızın galeri kısmında videolar klasörü altında bulabilir, isterseniz farklı alanlarda da paylaşabilirsiniz. Canlı yayınınız ne kadar uzun sürerse video dosyanız da o kadar büyük olacaktır. Eğer cihazınızın hafızası kafi gelmezse video aletinize kaydedilemeyebilir. Bu hatayı almamak için instagram canlı yayını yapmadan önce aletinizin hafızasında yer açmanız mantıklı olacaktır.

Instagram canlı yayın özelliğini hangi aralıklar ile kullanarak takipçileriniz ile daha iyi bir ilişki içerisinde olacağınız mevzusunda da çeşitli çalışmalar var. Bazı sanatçıların bu konudaki davranışları incelenerek haftada bir canlı gösterim üzerinden takipçileri ile görüşen ünlülerin çok verimli geri dönüşler aldığı görülmüş. Daha sık canlı gösterim yapan ünlülerde ise zamanla yayına olan ilgi azalmaya ve takipçi sayısında düşüş yaşamaya başlamış. Siz de kendi istatistiklerinizi vakit içinde belirleyebilirsiniz.

Genel,
Değiştirilme tarihi :
Yorum Bırak

1 Yorum Yapılmış
  1. Takip Market

    wqeqweqwqeqweqweqwe