Ticaret Yapmak İçin İnstagram Hesabı Nasıl Açarım?

Instagram hesabınızın üzerinden nasıl ticaret yapacağınız hakkında bilginiz yoksa bu yazı tam olarak sizlere göre. Nasıl ticaret yapmanız gerektiğini öğrenecek, instagram ticari hesap nasıl açılır bununla alakalı geniş kapsamlı bilgiye erişeceksiniz. Instagram kullanımı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Bir çok insan Instagram üzerinden satış oluşturmaya başlamıştır. Artık dükkan bile açmaya gerek kalmadan tüm satış işlemleri buradan yapılabilir. Üstelik Instagram’ ın haiz olduğu büyük üye kitlesi sayesinde normal zamandaki müşterilerden daha iyisine ulaşmakta mümkündür. Tabi satış oluşturmaya başlamadan önce ticarete uygun olarak bir Instagram hesabı açmak şarttır. Bu şekilde satışlarınızı gerçekleştirirken, butiğinizi de kolayca yönetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

Instagram Ticari Üyelik Açma Nasıl Yapılır?

Instagram üyelik açma işlemlerini ticaret yapacağınız isme uygun olarak yapabilirsiniz. Bunun için giriş ekranı üzerinden kaydol alanını kullanmanız gerekecektir. Buraya kendi markanızın adını girmeli ve bu şekilde üyelik işlemlerini tamamlamalısınız. Peşinden eposta sistemini kullanarak profilinizin gerçek kişiye ait olduğunu onaylamanız gerekir.

 

Reklam Yerleşimi ve Ürün Reklamları

Instagramda e-ticaret işlemi diğer toplumsal medya sitelerine göre daha basit bir şekilde yapılır. Feysbuk ve Twitter gibi toplumsal medya siteleri gizlilik seçeneği olan yerler arasındadır. Ama Instagrama atılan paylaşımlar hepimiz tarafınca görülebilir. Bu yüzden butik açma ve instagramda satış yapma diğer sitelere göre daha basit ilerler. Sizlerde bu özellikten yararlanarak reklamları daha uygun bir halde profilinize yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Öncelikle profil tanıtım alanında kendi butiğinizin adresi ne olursa olsun yer almalıdır. Tıklanabilir bağlantı formatını buraya koyduğunuzda sitenize yada ürünlerinize daha fazla ziyaretçiyi çekmiş olacaksınız. Swarm’ a Instagram profilinizi bağladığınızda bu bağlantıları tıklanacak türdeki linklere dönüştürebilirsiniz.

İnstagram daha çok mobil platformlarda kullanıldığı için, profilinizi mobil hale getirmeniz gerekecektir. Bu şekilde ziyaretçilerin profilinizde ürünleri daha rahat görmesini sağlarsınız. Bununla birlikte dikkat çekici olması açısından, resim boyutlarını da profile uygun hale getirmeniz önerilir. Özellikle profilinize ufak ekranlı telefonlar ile girilebilme ihtimali olduğundan, bunları da düşünerek tüm ürünleri o cihazlara uygun hale getirmeniz gerekir. Bu şekilde daha fazla insanın dikkatini çekmiş olacaksınız. Bununla birlikte profilinizde kullandığınız resimlerinde bir fazlaca önemi vardır. İnstagramda paylaşım yapmak için öncelikle tüm fotoğraflarınızı canlı ve renkli olanlardan seçmelisiniz.

 

Etiket Kullanımının Önemi Çok Önemlidir. Bol Bol Hashtag Kullanın

İnstagramın en iyi özelliklerinden biri de etiketlerdir. Bu sayede daha geniş bir kitleye kavuşabileceksiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey paylaşmış olduğunuz ürünleri belirli etiketlerle paylaşmaktır. Hem de mention özelliğinden de yararlanmalı ve ziyaretçilerinizle bu şekilde mevzuşmaya başlamalısınız. Bu özelliklere dikkat ettiğiniz takdirde e-tecim hesabınızda kısa sürede ziyaretçi hareketliliği oluşacaktır. Bunları elinizde tutup tutamamanız ise tamamen size kalmış bir durumdur.

 

Düzenli İçerik Paylaşımında Bulunmalısınız

Son olarak Instagramda e-ticaret üzerine başarılı olabilmek için, düzenli olarak içerik paylaşımı şarttır. Instagram hesabınızı sahipsiz bırakmış görünümü vermeden, her gün bir tane bile olsa içerik paylaşmaya özen göstermelisiniz. Güncel içerikler kullanıcının dikkatini çeken şeyler arasındadır. Bundan dolayı güncel kalmaya ve bu düzeni korumaya dikkat etmelisiniz.

Genel,
Değiştirilme tarihi :
Yorum Bırak