Bilgisayar Üzerinden Instagrama Fotoğraf Atamıyorum, Nasıl Yaparım?

Bilgisayar üzerinden Instagrama fotoğraf atamıyorsanız bu yazı tam olarak size göre. Bilgisayar aracılığı ile instagram hesabınıza fotoğraf yükleme nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Herkesin bilmiş olduğu üzere bilgisayarı kullanarak Instagrama fotoğraf yükleme işlemi mümkün değildi. Kişiler bir tek mobil cihazları kullanarak kendi profillerine fotoğraf ve video yükleye biliyordu. Pek çok insan bilgisayardan Instagrama fotoğraf yükleme yollarını ararken, bunun için en kısa yoldan sonuç verecek yöntemler vardır. Bunlar yardımıyla bilgisayarlarınızı kullanarak fotoğraflarınızı bulunduğunuz her yerde Instagrama atabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yükleme İçin Aşağıdaki Adımları Yapın

Bilgisayardan fotoğraf yükleme işlemlerini yalnızca programları kullanarak yapabilmeniz mümkündür. Bundan dolayı siteler üzerinden paylaşım yapılacağını söyleyenlere inanmadan bu güvenilir şekilleri kullanmalısınız.

Bluestack ile Fotoğraf Yükleme

Bilgisayardan Instagram paylaşımları için gerekli olan programlardan biri de BlueStack programıdır. Bu program yardımıyla bilgisayarınızda bulunan video ve resimleri telefonunuza transfer etmeye gerek kalmadan, Instagram üzerinden paylaşa bileceksiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey uygulamanın kendi sitesi üzerinden programı bilgisayarınıza kurmaktır. Yükleme yapıldığı sırada app store Access seçeneğinin etken olması gerekir. Uygulamanın sol tarafında bulunan büyütece gelmiş olarak Instagram için bir arama yapmalısınız. Peşinden da Play store uygulamasını açın. Play Store uygulamasına giriş icra ettiğinizde bir hesap oluşturmanızı isteyecektir. Mevcud bir hesabınız varsa giriş yapabilir, yoksa yeni bir hesap açabilirsiniz. Giriş yapmış olduktan sonra Instagram uygulamasını yükleyerek, Blue stack programını kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu program sayesinde Instagrama atacağınız resim yada fotoğraflara etiketleme yapabilirsiniz. Aynı zamanda mention içinde uygun bir program olurken, kullanımı son derece kolaydır. Tumblr ve facebook hesaplarınızda paylaşım yapmak içinde doğrudan bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Gramblr ile Fotoğraf Yükleme

Gramblr uygulaması da aynı Bluestack mantığında çalışıyor. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bu uygulama sadece telefondan paylaşım yapma sınırını kaldırıyor. Böylelikle bilgisayardan Instagrama fotoğraf atma işlemlerini de çok rahat bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Gramblr uygulamasını indirerek birkaç adımda bilgisayarınıza kurun. Ardından programın yönergelerine uyarak kurulumu bitirin. Gramblr küçük boyutlu bir program olduğundan, paylaşım işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmenize olanak sağlar. Ama her programda olduğu benzer biçimde bu programında bazı dezavantajları vardır. Instagramın her kullanıcısından istediği kırpma işlemleri bu program ile yapılamaz. Paylaşmak istediğiniz fotoğrafları öncelikle kırpmalı ve daha sonra bu uygulamadan yüklemeyi denemelisiniz. Bundan dolayı sadece 650 * 650 boyutlarında fotoğrafları Gramblr uygulamasına yükleyebilirsiniz. Doğal olarak programın tek kabul etmiş olduğu formatında .jpeg olduğunu unutmamalısınız. Kısaca .png benzer biçimde fotoğraflarınız varsa, bunları .jpeg formatına çevirmeniz gerekecektir. Bunun içinde paint gibi basit yöntemleri kullanarak fotoğrafınızın türünü anında değiştirebilirsiniz.

Gramblr uygulaması Windows 7,8,8.1 ve 10 ile uyumludur. Hem de Mac bilgisayarınız var ise da bu uygulamayı bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Birkaç adımla yapacağınız kurulum işlemlerinden sonra artık telefon kullanmanıza da gerek kalmayacaktır.

Bu iki yöntem bilgisayardan instagram paylaşımı yapmak için kullanılır. Bu güvenli yöntemler sayesinde hesabınızın çalınma ihtimalini düşünmeden paylaşım meydana getirmeye kalmış olduğunuz yerden devam edebilirsiniz.

Genel,
Değiştirilme tarihi :
Yorum Bırak